FAQ

Chcete znát odpověď na otázky spojené s výrobou obalů? Nejčastější otázky a jejich odpovědi naleznete právě v této sekci. Jestliže zde hledanou odpověď na Vaši otázku nenajdete, neváhejte nás kontaktovat.

Jak se rozdělují vlnité lepenky?

Vlnité lepenky se dělí podle konstrukce (složení vrstev)

  • třívrstvé (jednovlna) – lepenka/vlna/lepenka
  • pětivrstvé (dvojvlna) – lepenka/vlna/lepenka/vlna/lepenka
  • sedmivrstvé (trojvlna) – lepenka/vlna/lepenka/vlna/lepenka/vlna/lepenka

Vlnitou lepenku tedy tvoří krycí vrstva nahoře, zvlněná vrstva uvnitř a krycí vrstva dole.
Jednotlivé typy se dále člení podle různé kvality jednotlivých vrstev lepenky dle normy DIN.

Jak poznám a podle čeho si vyberu konstrukci obalu?

Na našich stránkách pro vás připravujeme katalog FEFCO, kde najdete všechny základní typy konstrukcí. Tyto typy jsou označeny číselnými kódy, které jsou vždy čtyřmístné a začínají nulou. Druhé číslo určuje typ konstrukce (např. 2 – klopové kartony) a další blíže specifikují daný typ.

Co je to FEFCO?

FEFCO je Evropská organizace výrobců vlnitých lepenek, která vytvořila a zveřejnila katalog konstrukcí obalů.

Jak se měří krabice?

Pro stanovení rozměru typizovaného obalu, jakým je např. klasická klopová krabice, je nutné dodržet několik pravidel:

  • rozměry se uvádějí v milimetrech
  • měří se vnitřní rozměry obalu
  • rozměry se zapisují v pořadí - délka (L) x šířka (B) x výška (H)

Navrhnete pro mne obalové řešení přímo pro můj výrobek?

Ano, naše společnost disponuje moderním vývojovým střediskem, kde se obaloví konstruktéři zabývají zakázkovým vývojem obalů. Více o vývoji obalů naleznete zde.

Mohu získat vzorek nového obalu dříve, než jej objednám?

Jistě, součástí vývojového procesu je i možnost odzkoušení vzorku nového obalu zákazníkem ještě před započetím vlastní výroby.

Může mne navštívit váš obchodní zástupce?

Samozřejmě, máme tým zkušených odborníků, kteří Vás mohou navštívit, prokonzultovat s Vámi Vaše požadavky a doporučit takový obal, který bude Vaše požadavky nejlépe splňovat. Návštěvu si můžete objednat zde.

Za jak dlouho mohu očekávat odpověď na svoji poptávku?

Po doručení poptávky Vás telefonicky nebo e-mailem bude kontaktovat některý z našich obchodních zástupců, aby si v případě potřeby upřesnil Vaše požadavky.
Cenová nabídka je zpracována po zaslání všech informací do 24-48 hodin, záleží na počtu typů poptávaných obalů a složitosti poptávky.
Poptávku na požadovaný obal můžete vytvořit a odeslat přímo z naší aplikace Obal na míru.

Má počet objednaných obalů vliv na jejich cenu?

Pracujeme na principu zakázkové výroby, není tedy pro nás problémem vyrábět i malé série obalů. I v tomto případě však platí, že čím vyšší množství objednáte, tím výhodnější je cena. Je tomu tak proto, že cena vstupního materiálu je výhodnější ve větších objemech, také výrobní náklady jsou při větším množství v přepočtu na jeden kus nižší.
Požadavek na kalkulaci požadovaného obalu můžete odeslat přímo z naší aplikace Obal na míru.

Jak dlouho trvá výroba obalu z vlnité lepenky?

Dodací lhůta je závislá na konstrukci obalu, složitosti tisku, výrobním množství a dalších faktorech.
Standardně příprava a výroba nového obalu z vlnité lepenky nepřesahuje 14 dnů, výroba klasických klopových krabic trvá obvykle kratší dobu.
Poptávku na požadovaný obal můžete vytvořit a odeslat přímo z naší aplikace Obal na míru.

Co je to tiskový štoček?

Jedná se o tiskovou matrici vyrobenou z polymeru nutnou k potisku Vašich obalů. Tiskový štoček se upíná přímo do výrobní linky a lze jej používat opakovaně.
Cena tiskového štočku je závislá na počtu tištěných barev a jeho celkové velikosti.

Co je to výsekový nástroj?

Jedná se o nástroj, který je nutný pro výrobu tvarových výseků, případně k výrobě vysekávaných částí Vašeho obalu. Výsekový nástroj se upíná přímo do výrobní linky a lze jej používat opakovaně.

Musím si u Vás objednané obaly vyzvednout, nebo můžete zařídit dopravu?

Záleží na Vaší volbě. Naše společnost disponuje vlastním vozovým parkem a sítí logistických center po celé České republice, zboží Vám tedy můžeme dovézt přímo na adresu, kterou si určíte. V případě tohoto požadavku bude cena dopravy zohledněna v cenové nabídce.

Co znamená dodávka just-in-time?

Jedná se o dodávku zboží na určené místo ve stanovený čas. Tento typ dodávek jsme schopní zajistit díky nepřetržitému provozu naší expedice, síti logistických center a vlastnímu vozovému parku.

Mapu se sítí našich logistických center naleznete zde.

Co znamená zkratka LDPE?

LDPE (low density polyethylene) je nízkohustotní polyethylen. Fólie vyráběné z LDPE jsou průhledné, vyrábějí se jako kluzné nebo nekluzné v tloušťce od 25 do 200 µm (0,025 – 0,200 mm). Teplem se deformují. Tepelná odolnost je -50 až +85 °C, při vystavení vyšším teplotám dochází k výraznému snížení fyzikálních vlastností. Mají vysokou chemickou odolnost při běžných i vysokých teplotách a dobré elektroizolační vlastnosti. Fólie LDPE se používají buď přímo jako obaly zboží, nebo jako výchozí materiál pro výrobu různých obalů (odnosných tašek, pytlů, sáčků, …)

Co znamená zkratka HDPE?

HDPE (high density polyethylene) je vysokohustotní polyethylen označovaný též jako mikroten. Jedná se o tenkou fólii vyráběnou v tloušťce od 8 do 40 µm, oproti fóliím z LDPE má matnější povrch, je tužší, více mačkatelná s charakteristickou šustivostí. Odolává teplotám v rozsahu od -40 do +110 °C, je možné využití jak pro balení hluboce zmrazovaných potravin, tak pro jejich ohřev. Fólie HDPE se používají buď přímo jako obaly zboží, nebo jako výchozí materiál pro výrobu různých obalů pro spotřební a potravinářský průmysl (odnosných tašek, sáčků a přířezů na potraviny nebo pytlů na odpad).

Co znamená zkratka MDPE?

MDPE (mix/medium density polyethylene) je středněhustotní polyethylen, který má oproti fóliím z LDPE matnější povrch, je tužší, pevnější a více mačkatelný dle poměru příměsi HDPE. Transparentní fólie mají na rozdíl od čirého LDPE výraznější mléčný zákal. Fólie MDPE je stále více žádaný materiál především na výrobu reklamních tašek, je vhodná všude tam, kde jsou běžné LDPE fólie příliš měkké a nelze použít ani fólie z čistého HDPE, nebo naopak.